flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Господарського суду Львівської області (затверджені Зборами суддів господарського суду Львівської області від 24.10.2016 р.

“ЗАТВЕРДЖЕНО”

Зборами суддів Господарського

суду Львівської області

від 24.10.2016 р.  

 

 

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу

Господарського суду Львівської області

 

Розділ І

Загальні положення

 

1. Засади використання автоматизованої системи документообігу Господарського суду Львівської області (далі - Засади) розроблені, на виконання абз. 2 п.п. 1.4.9. п. 1.4. розд. І Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 02.04.2015 року № 25, з метою врегулювання порядку функціонування  автоматизованої системи документообігу. 

2. Дані Засади враховують вимоги Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 02.04.2015 р. № 25 (далі - Положення), Законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (із внесеними змінами і доповненнями), Господарського процесуального кодексу України (із внесеними змінами і доповненнями)(далі – ГПК України). 

3. Ці Засади є обов’язковими при роботі в автоматизованій системі Господарського суду Львівської області.

4. Коефіцієнт навантаження на одного суддю, встановлений даними Засадами дає змогу визначити реальне навантаження справами, заявами суддів та рівномірно розподіляти таке навантаження між усіма суддями.

5. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу сервера автоматизованої системи та інші умови, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, відповідно до Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів вжитих для їх усунення. Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин. 

Автоматичний розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених у п. 5 Розділу І Засад обставин.

У разі настання обставин, зазначених у п. 5 Розділу І Засад, розподіл судових справ здійснюється головою суду або особою, що виконує його обов’язки в порядку, визначеному Засадами використання автоматизованої системи документообігу суду. 

 

Розділ ІІ

Параметри автоматизованого розподілу справ та заяв

 

1. Формування колегій для колегіального розгляду справи в Господарському суді Львівської області здійснюється автоматизованою системою документообігу суду, як правило зі спеціалізованої колегії, визначеної рішенням Зборів суддів, із врахуванням спеціалізації суддів.

2. В Господарському суді Львівської області встановлені наступні коефіцієнти навантаження суддів, що займають адміністративні посади: Голова суду -  50 % від середнього навантаження на суддю; заступник голови суду – 70 % від середнього навантаження на суддю; голова судової колегії (палати) – 90 % від середнього навантаження на суддю. 80 % - для члена Вищого органу суддівського самоврядування.   

3. Встановлено наступні коефіцієнти складності судових справ для розрахунку в автоматизованій системі документообігу суду навантаження на одного суддю та коефіцієнти навантаження: справи про банкрутство – коефіцієнт складності 1/3; інші категорії спорів – коефіцієнт складності 1/1.  

Встановлено, що за розгляд справи суддею одноособово або головуючим, під час колегіального розгляду справи встановлено коефіцієнт навантаження - 1; за розгляд справи в колегіальному складі, якщо суддя не є головуючим у справі – коефіцієнт навантаження 0,5.

 

Розділ ІІІ

Особливості автоматизованого розподілу справ та заяв

 

1. У Господарському суді Львівської області застосовується  пакетний автоматизований розподіл судових справ. 

Позовні заяви та заяви реєструються у Господарському суді Львівської області протягом дня та розподіляються автоматизованою системою між суддями двічі на день.  

2. Після автоматизованого розподілу судових справ автоматизованою системою відповідальна особа суду не пізніше наступного робочого дня передає судові справи визначеному автоматизованою системою головуючому судді. 

3. Не розподіляється щодо конкретного судді судові справи (позовні заяви та заяви, розгляд яких передбачено здійснити у десятиденний термін), що надійшли за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів або з моменту підписання Головою суду чи особою, яка виконує його обов’язки, наказу про надання вказаної відпустки судді. 

4. Не розподіляється щодо конкретного судді справи (позовні заяви та заяви, розгляд яких передбачено здійснити у десятиденний термін, за виключенням заяв щодо порушення провадження у справах про банкрутство), що надійшли за сім календарних днів до початку відпустки у літній період з 01 липня по 31 серпня, якщо її тривалість ставить більше чотирнадцяти календарних днів або з моменту підписання Головою суду чи особою, яка виконує обов’язки Голови суду, наказу про надання такої відпустки судді.  

5. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи та заяви, що надійшли за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду).

6. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи та заяви, що надійшли у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду).

7. За наявності обставин, передбачених п. 5 та п. 6 даного розділу Засад у табелі обліку робочого часу та табелі автоматичного розподілу судових справ та матеріалів між суддями проставляється відмітка “н” - навчання, що означає відсутність судді на роботі на час навчання, вилучення його з автоматичного розподілу судових справ та матеріалів між суддями (повторного розподілу справ та матеріалів між суддями, не включення його до колегій суддів з розгляду судових справ), заборону розглядати справи, що перебувають у його провадженні та призначені до розгляду на час перебування на навчанні. 

8. У разі повторного звернення подання позовної заяви та заяви до суду, яка була повернута без розгляду, в порядку ст.ст. 63,113, 122-2, 122-8  ГПК України, така позовна заява та заява розподіляється судді, що виніс ухвалу про повернення її без розгляду.

Якщо повернення заяви здійснювалось на підставі п. 5 ст. 63 та п. 6 ст. 113, п. 5 ст. 122-2, п. 5 ст. 122-8 ГПК України, у зв’язку з об’єднанням кількох позовних вимог, то при повторному поданні кількох позовних заяв (кожної з виокремленими позовними вимогами) заява, котра надійшла до суду першою розподіляється судді, що виніс ухвалу про повернення первинної позовної заяви, а ті що надійшли наступними розподіляються між суддями на загальних підставах. 

У випадку неможливості виконання суддею обов’язків судді розподіл заяв, з якими звернулись повторно, відбувається між суддями на загальних підставах. 

У разі якщо одну і ту саму позовну заяву та заяву повернуто кількома суддями то при наступному надходженні такої позовної заяви, вона розподіляється судді, який здійснив повернення першим, а у випадку відсутності цього судді – в порядку черговості.  

9. У разі відсутності раніше визначеного у справі судді у випадку надходження судових справ (заяв, клопотань, скарг), передбачених статтями 88, 89, 90, 119, 120, 121, 121-1, 121-2, 122 Господарського процесуального кодексу України, такі справи та матеріали, з метою недопущення порушення строків розгляду, підлягають автоматизованому розподілу між суддями.

У випадку наступного надходження будь-якої іншої заяви по основній справі, такі будуть передаватись цьому ж судді, в якого триває розгляд заяви, в іншому випадку та ж заява передається судді який розглядав основну справу, а за його відсутності така заява розподіляється між всіма суддями на загальних підставах.

 

Розділ IV

Особливості повторного автоматизованого

розподілу справ та заяв

 

1. У випадку помилково визначеної спеціалізації спору, під час реєстрації позовної заяви (заяви), і суддею якому розподілено дану заяву не вчинено жодних процесуальних дій, то така заява підлягає повторному автоматизованому розподілу між суддями із одночасним внесеннями відповідних виправлень (заміни категорії спору) до автоматизованої системи документообігу суду.  

2. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями у випадках передбачених п. 5 Розділу ІІІ та п. 1 Розділу ІV даного Порядку повинен відбутися в день надходження позовної заяви (заяви) до судді, а у разі неможливості здійснення повторного розподілу, не пізніше наступного робочого дня з моменту отримання такої заяви.

3. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов’язків судді (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка тощо), який не є головуючим суддею (суддею-доповідачем) у судовій справі, повторний автоматизований розподіл судових справ не здійснюється. Заміна відсутнього судді, який входить до складу колегії суддів, здійснюється відповідно до встановлених засад формування складу колегій суддів.

4. У разі задоволення відводу або самовідводу судді або всього складу суду (якщо судова справа розглядається колегією суддів), якому розподілено судову справу для розгляду, судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу без урахування цього судді (суддів).

5. Винятково у разі, коли суддя (головуючий суддя - при колегіальному розгляді справи) у передбачених законом випадках не може продовжувати розгляд справи через тимчасову втрату працездатності), невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи. 

У випадку тимчасової непрацездатності, відрядження, відпустки тощо головуючого судді на строк, що не призводить до порушення строків вирішення справи, повторний автоматизований розподіл не проводиться.

Особи, які беруть участь у справі, повідомляються про неможливість проведення судового засідання в порядку, визначеному Положенням.

6. Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи,  враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

 

Розділ V

Особливості розподілу у справах про банкрутство

 

1. У разі надходження до суду заяви про визнання кредиторських вимог до боржника у справі про банкрутство під час відсутності судді, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство такого боржника (відпустка, тимчасова непрацездатність, відрядження, навчання, тощо), така заява підлягає автоматизованому розподілу між суддями, до спеціалізації яких віднесено розгляд справ про банкрутство.

Після повернення на роботу судді, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, матеріали розгляду заяви про визнання кредиторських вимог, розпорядженням голови суду, або особи, що виконує його обов’язки передається до матеріалів справи про банкрутство.  

2. У разі, коли справу про банкрутство розглядали усі судді колегії про банкрутство (після скасування їх судових рішень) крім одного судді, то така справа розподіляється на такого суддю, при цьому у випадку призначення колегіального розгляду у даній справі - членами колегії призначаються судді з інших колегій, на загальних підставах. 

 

Розділ VI

Особливості внесення до автоматизованої системи відомостей щодо набрання судовим рішенням законної сили.

 

1.  У разі закінчення строку, встановленого для подання апеляційної  скарги, якщо така скарга не була подана, до автоматизованої системи вносяться відомості щодо набрання судовим рішенням законної сили.  

До автоматизованої системи вносяться відомості про набрання судовим рішенням законної сили, які направляються до Єдиного державного реєстру судових рішень: 

- у разі ухвалення судового рішення, яке не може бути оскаржене, не пізніше наступного робочого дня після виготовлення та підписання повного тексту відповідного судового рішення, крім ухвали, передбаченої ст. 122-11 ГПК України, яка набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження;

- у разі закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. 

2. Зазначена у пункті 1 цього розділу інформація вноситься до автоматизованої системи головуючим суддею, а у випадку перебування його у відпустці або тимчасової втрати працездатності – відповідальною особою суду. 

 

Розділ VII

Прикінцеві та перехідні положення

 

1. Порядок врегулювання окремих питань, які виникають в роботі автоматизованої системи документообігу господарського суду Львівської області, затверджений Зборами суддів Господарського суду Львівської області 29.12.2014 р. вважати таким, що втратив чинність з 15.05.2015р.

2. При надходженні до суду заяви (подання), що потребує вчинення всіх процесуальних дій, передбачених ст.ст. 24, 25, 88, 89, 117, 119, 120, 121, 121-2, 122 ГПК України, у випадку відсутності судді, який виніс рішення у справі, дана заява (подання), для її належного розгляду, підлягає автоматизованому розподілу між суддями.

У разі наступного надходження відповідної заяви (подання) Голова суду, або особа, що виконує його обов’язки, своїм розпорядженням здійснює передачу (повернення) справи судді (головуючому судді – у випадку колегіального розгляду справи), який розглядав справу по суті та виніс у ній рішення, для вчинення всіх процесуальних дій, передбачених ст.ст. 24, 25, 88, 89, 117, 119, 120, 121, 121-2, 122 ГПК України. Таке розпорядження є підставою для передачі справи іншому судді та підлягає внесенню до автоматизованої системи документообігу суду.  

3. Якщо до суду надходить заява по справі, суддя який її розглянув перебуває у відпустці, відрядженні або тимчасово втратив працездатність а справа перебуває в суді апеляційної або касаційної інстанції, то така заява розподіляється між всіма суддями на загальних підставах і визначений суддя відкладає вирішення питання про призначення її до розгляду до повернення справи до суду з вищих інстанцій. У випадку повернення справи з апеляції чи касації та за наявності на робочому місці судді, який розглядав основну справу, така заява за письмовим розпорядженням голови суду передається від раніше визначеного судді до судді, що розглядав основну справу.  

4. Дані Засади затверджується зборами суддів Господарського суду Львівської області відповідно до вимог Регламенту зборів суддів Господарського суду Львівської області. 

5. Дані Засади вступають в дію в Господарському суді Львівської області з 08.12.2015 р. та вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.   

6. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.